Wszystko o pelletach Lava i Olimp oraz o cenie pelletu!

Pellety Lava i Olimp – cena pelletu

Od czego zależy cena pelletu?

Coraz więcej osób ogrzewa swoje mieszkania czy zakłady pracy pelletem. Mając do wyboru wiele rodzajów pelletu od różnych producentów, często czynnikiem decydującym jest cena. Nikt nie chce przepłacać, jednak czy przy wyborze pelletu rzeczywiście powinniśmy kierować się ceną i decydować się na ten najtańszy?

Najwyższej jakości surowiec

Cena pelletu uwarunkowana jest wieloma czynnikami. Przede wszystkim wpływ na cenę ma rodzaj surowca użytego do produkcji pelletu. Stelmet używa wyłącznie najwyższej jakości zmielonych drzew iglastych. Dlatego jego cena jest wyższa niż pelletów wyprodukowanych np. ze słomy, siana, łusek słonecznika czy torfu. Pellet od Stelmetu, ze względu na starannie dobrany skład, nie zanieczyszcza pieców i kotłów, dzięki czemu unikniemy kosztownych napraw.

Bezpieczny dla środowiska

Warto pamiętać, że pellet Stelmetu chociaż droższy, szybko się zwraca i pozwala zaoszczędzić. Jak to możliwe? Ponieważ pellet ten jest bardzo kaloryczny oraz wydajny i tym samym zużywamy go mniej niż tanich i kiepskiej jakości pelletów. Ponadto produkt firmy Stelmet jest w stu procentach ekologiczny i jego spalanie jest bezpieczne dla środowiska.

Pellet Stelmetu – najrozsądniejszy wybór

Wybierając najlepszy pellet dla siebie dobrze jest spojrzeć na szerszy kontekst niż sama cena. Jeśli rozważamy zakup taniego pelletu pamiętajmy, że powstał z niskiej jakości surowców i charakteryzuje się słabą wydajnością. Osobom, którym zależy na wysokiej klasy materiale opałowym, niezanieczyszczającym ani pieca, ani środowiska, gorąco polecamy pellet Stelmetu. W ogólnym rozrachunku okaże się, że pozornie drogi pellet jest najtańszy.