Wszystko o pelletach Lava i Olimp oraz o cenie pelletu!

Cena pelletu zależna od surowca

Pellet to niewielkich rozmiarów granulki, które mogą służyć jako paliwo opałowe do ogrzewania domów, hal produkcyjnych, magazynów, obiektów użyteczności publicznej, budynków administracyjnych – w zasadzie do każdego pomieszczenia w którym można zorganizować kotłownię.

Obecnie rynek urządzeń pelletowych jest bardzo rozbudowany i bardzo zróżnicowany – jest naprawdę wiele urządzeń do spalania pelletu. Pellety różnego rodzaju możemy spalać w piecach na pellet, kotłach na pellet, nagrzewnicach na pellet, palnikach na pellet, a nawet w specjalnych kominkach na pellet. Warto dodać, że mogą być różne rodzaje pelletu – pellet to raczej forma opału, choć domyślnie przyjęło się, że mówiąc pellet myślimy docelowo pellet drzewny. Obok pelletu drzewnego, który produkowany jest z trocin drewnianych mamy pellety agro produkowane z różnego rodzaju odpadów i surowców roślinnych takich jak łuski słonecznika, siano, pellet z łusek roślin oleistych czy nawet pellet z torfu.

W zależności od tego z jakiego surowca wytwarzany jest pellet, cena pelletu zależna jest od surowca. W przypadku drewnianych pellet cena będzie stosunkowo większa niż na przykład pellety z agro surowca. Wiąże się to z walorami opałowymi  trocin drzew iglastych, które są dużo wyższe niż w przypadku agropelletu. Dodatkowo, nasz pellet drzewny nie brudzi, jest w 100% ekologiczny i wygodny w użytkowaniu, poza tym jest łatwo dostępny.

Cena pelletu będzie zatem mocno zróżnicowana – pelet drzewny będzie raczej najdroższym spośród innych dostępnych typów pelletu na europejskim rynku.

Serdecznie zachęcamy wszystkich Państwa do spróbowania tego typu opału w swoich domach i firmach – warto sprawdzić i przejść na ekologiczną stronę mocy – zapraszamy! Poznaj nasze pellet Stelmet – pelet Lava i pelet Olimp.